22 . Yıl
Psikiyatrik Eğitim Danışma Terapi Merkezi
İLETİŞİM LİSESİNDE MADDE BAĞIMLILIĞI PROGRAMI

Uzm. Dr. Ömer DENİZ ve Yard. Doç. Dr. Gürkan GÜROK,  Hayat Vakfı Elazığ Şubesinin düzenlemiş olduğu “Bağımlılığa Karşı Gençler Projesi” kapmasında Necip Güngör KISAPARMAK Anadolu İletişim Meslek  Lisesi  öğrencileriyle   Prof. Dr. Yasemin AÇIK stüdyosunda bir araya geldiler.

Program öncesi “Bağımlığa Karşı Gençler” projesinin 1 yıl önce başladığını belirten Hayat Vakfı Elazığ Şube Başkanı Uzm. Dr. Veysel YÜZGEÇ; birkaç  aşaması olan  projeden amaçlarının, gençlerimizin adeta  hayatını bitiren  bağımlılıkla ilgili farkındalık oluşturmaktı. Proje kapsamında 80 tıp öğrencisinin,  Ankara ve İstanbul’daki bağımlılık tedavi merkezlerinde eğitim aldıklarını ve bundan  sonraki  süreçte bu  konuda çevrelerinde farkındalık  oluşturma  çalışmalarını  sürdüreceklerini  ifade etti.

Yaklaşık  bir  saat  süren  programda İletişim Lisesi  öğrencilerine sigara, alkol ve   diğer  uyuşturucu madde  bağımlılığı  konularında  ayrıntılı  bilgiler  sunuldu. Öğrenciler programı sunan uzmanlara  bu  konu  ile  ilgili  sorularını sorma  fırsatı  buldu.  Çekimleri iletişim lisesi  öğrencileri tarafından yapılan programın tamamı Kanal E ve Kanal Fırat televizyonlarından yayınlandı. Programa Elazığ Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof Dr  Adnan SEYREK, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç Dr Cahit Polat, Hayat Vakfı yöneticileri de katıldı. Program öğrencilerle toplu resim çekilmesi ve ikramla son buldu. 

Okunma : 2.729
Sitemizde şu anda 14 ziyaretçi bulunuyor. Sitemizi bu gün 92 , dün 173 kişi, toplamda 467.607 kişi ziyaret etti.
PEDATEM Sağlık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Rızaiye Mah. Kazım Hoca Sk. No: 15 /1 ELAZIĞ    Tel : +90 424 236 49 47    +90 424 238 13 54   www.pedatem.com   pedatem@hotmail.com
Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller Pedatem Sağlık ve Eğitim Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgilendirme amaçlı olup tüm hakları saklıdır ve izinsiz kullanılamaz. © 2012