21 . Yıl
Psikiyatrik Eğitim Danışma Terapi Merkezi
HAKKIMIZDA

       

         Pedatem Psikiyatri Merkezi Pedatem Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi bünyesinde 1999 yılında psikiyatri uzmanı Dr. Ömer Deniz tarafından kurulmuş; psikiyatri, psikoloji ve psikoteknik değerlendirme alanlarında sağlık ve eğitim hizmeti veren bir  kuruluştur. Psikiyatrik eğitim, danışma, tedavi ve terapi uygulamaları verilen merkezde aynı  zamanda 2001 yılından beri sürücülere psikoteknik değerlendirme hizmetleri de verilmektedir. 16 yıldır  Doğu ve Güneydoğu illeri  ağırlıklı olmak  üzere on binlerce kişiye ruhsal sağlık  hizmeti  verilen merkezimiz 29 Nisan 2008 tarihinde Sağlık Bakanlığından Psikiyatri Özel  Dal  Merkezi ruhsatı  alarak  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hastalarına da SGK Anlaşmalı Kurum olarak hizmet  vermeye başlamıştır.  SGK çatısı altında bulunan tüm hasta ve yakınları resmi  güvenceleri ile  merkezimizden ruhsal destek  ve tedavi  hizmeti alabilmektedir. Merkezimizde muayene edilen resmi hastalara yazılan  reçete ve ilaç raporları Türkiye’nin  her  yerinde eczanelerde işlem görmektedir. Ayrıca sosyal  güvencesi olmayan ya da SGK kapsamında yer almayan kişilerde merkezimizden psikiyatrik destek ve tedavi  hizmeti alabilmektedir.

 

          Pedatem Sağlık Ve Eğitim Hizmetleri  Limitet Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Psikoteknik Değerlendirme Merkezi 2001 yılında kurulmuş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki ilk merkez olma özelliğine  sahiptir. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Tunceli ve Bingöl başta olmak üzere bölgedeki  binlerce sürücüye Psikoteknik Değerlendirme ve Psikiyatrik Muayene hizmetleri verilmiştir. 2015 yılından beri merkezimizde sadece  Psikoteknik Değerlendirme için Psikiyatrik Muayeneler yapılmaktadır.

 

          Aynı zamanda şirketin kurucusu da olan Dr. Ömer Deniz Elazığ Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi tarafından Hollanda MATRA fonu tarafından finanse edilen Türkiye’de ilk ve örnek bir model olan “Kronik Şizofren Hastalarda Korumalı Ev Projesinde” üç yıl süre ile proje koordinatörü ve psikiyatri uzmanı olarak çalışmıştır.

 

          Kurumumuz 1 Ocak 2009 tarihinde kısa adı ZİÇEV  ( www.elazigzicev.org.tr ) olan Zihinsel  Engelli Çocukları Eğitim Vakfı Elazığ Şubesinin işbirliği ile "Ergen Engellilerde Rehabilitasyon ve Meslek Edindirme" konusunda Hollanda destekli bir  projeyide  ilimize kazandırmıştır. 3 yıl süreli proje kapsamında 900 metrekarelik bir kapalı alanda seramik ve çanak-çömlek atölyesi, mutfak ünitesi, bilgisayar atölyesi, mozaik dizgi atölyesi, ahşap işleme atölyesi ve seradan oluşan altı atölye kurularak engellilerin eğitimine sunulmuştur. 1 Ocak 2010 da başlayan proje 31 Aralık 2012 tarihinde tamamlanmıştır. Projenin koordinatörlüğünü Dr. Ömer Deniz’in yapyığı  proje Hollandalı Healthy Progress şirketi ile işbirliği halinde yürütülmüş, Hollanda MATRA fonu tarafından finanse edilmiştir. Proje sonunda kurumdaki  eğitim ve rehabilitasyon uygulamalarının AB normlarına  yaklaştırılması hedeflenmiş ve başarı sağlanmıştır. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler web sitemizdeki projeler başlığı altında yer almaktadır.

 

          Haziran 2007 de kurulan Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneğine SODES projeleri kapsamında destek verilmiştir. Aynı zamanda derneğin kurucu başkanı ve halen yönetim kurulu  üyesi olan  Dr. Ömer Deniz tarafından Şizofriend Kafe Projesi hazırlanmış ve Elazığ Valiliği SODES proje birimi tarafından onaylanmıştır. Şizofreni hastalarının sosyalleşmesine yönelik proje kapsamında Türkiye’de ikinci örnek olan Şizofriend Kafe açılmış ve ücretsiz olarak hastalara hizmet verilmiştir. Proje giderleri DPT SODES bütçesi ve dernek tarafından sağlanmıştır.

 

          Çeşitli  dernek ve vakıflara SODES projeleri konusunda destek sunan şirketimiz engellilerin eğitim ve sosyalleşmesine büyük önem vermektedir. Başta Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim ve Koruma Vakfı Elazığ Şubesi, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Elazığ Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi, Altı Nokta Körler Derneği Elazığ Şubesi ve İşitme Engelliler Derneği, Elazığ Down Sendromlular Derneği, Türkiye Beyazay Derneği Elazığ  Şubesi  ile işbirliği yaparak çalışmalarına destek vermektedir.

 

Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çeşitli nedenlerle yeterli psikiyatrik destek alamaması gerçeğinden yola çıkarak 2012 yılından itibaren Online Psikiyatrik Destek hizmetlerine başlamıştır.  2015 yılında Elazığ’da faaliyet gösteren Andıç Özel Hasta Bakım ve Sağlık Hizmetleri AŞ ile  işbirliği  yaparak Almanya’dan Türkiye’ye getirilen ve Elazığ ilinde  bakım verilecek  ruhsal  engelli   hastaların  psikiyatrik muayene ve destek  hizmetlerini yürütecektir. Uluslar arası  projelerden  gelen tecrübemizle  bu  alanda başarılı  çalışmalar  yapılması  hedeflenmektedir.

 

          Misyonumuz ruhsal destek almayı kolaylaştırmak ve insanlarımıza hayatı mutlu yaşatabilmektir.

 

                                                                                                                                    Dr. Ömer Deniz

                                                                                                                                    Pedatem Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma : 7.822
Sitemizde şu anda 9 ziyaretçi bulunuyor. Sitemizi bu gün 118 , dün 241 kişi, toplamda 432.475 kişi ziyaret etti.
PEDATEM Sağlık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Rızaiye Mah. Kazım Hoca Sk. No: 15 /1 ELAZIĞ    Tel : +90 424 236 49 47    +90 424 238 13 54   www.pedatem.com   pedatem@hotmail.com
Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller Pedatem Sağlık ve Eğitim Ltd. Şti. tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgilendirme amaçlı olup tüm hakları saklıdır ve izinsiz kullanılamaz. © 2012