HAKKIMIZDA

                Pedatem Psikiyatri Merkezi Pedatem Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi bünyesinde 1999 yılında psikiyatri uzmanı Dr. Ömer Deniz tarafından kurulmuş; psikiyatri, psikoloji ve psikoteknik değerlendirme alanlarında sağlık ve eğitim hizmeti veren bir  kuruluştur. Psikiyatrik eğitim, danışma, tedavi ve terapi uygulamaları verilen merkezde aynı  zamanda 2001 yılından beri sürücülere psikoteknik değerlendirme hizmetleri de verilmektedir. 21 yıldır  Doğu ve Güneydoğu illeri  ağırlıklı olmak  üzere on binlerce kişiye ruhsal sağlık  hizmeti  verilen merkezimiz 29 Nisan 2008 tarihinde Sağlık Bakanlığından Psikiyatri Özel  Dal  Merkezi ruhsatı  alarak  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hastalarına da SGK Anlaşmalı Kurum olarak hizmet  vermeye başlamıştır.  SGK çatısı altında bulunan tüm hasta ve yakınları resmi  güvenceleri ile  merkezimizden ruhsal destek  ve tedavi  hizmeti alabilmektedir. Merkezimizde muayene edilen resmi hastalara yazılan  reçete ve ilaç raporları Türkiye’nin  her  yerinde eczanelerde işlem görmektedir. Ayrıca sosyal  güvencesi olmayan ya da SGK kapsamında yer almayan kişiler de merkezimizden psikiyatrik destek ve tedavi  hizmeti alabilmektedir.

          Pedatem Sağlık Ve Eğitim Hizmetleri  Limitet Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Psikoteknik Değerlendirme Merkezi 2001 yılında kurulmuş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki ilk merkez olma özelliğine  sahiptir. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Tunceli ve Bingöl başta olmak üzere bölgedeki  binlerce sürücüye Psikoteknik Değerlendirme ve Psikiyatrik Muayene hizmetleri verilmiştir. 2015 yılından beri merkezimizde sadece  Psikoteknik Değerlendirme için Psikiyatrik Muayeneler yapılmaktadır.

          Aynı zamanda şirketin kurucusu da olan Dr. Ömer Deniz Elazığ Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi tarafından Hollanda MATRA fonu tarafından finanse edilen Türkiye’de ilk ve örnek bir model olan “Kronik Şizofren Hastalarda Korumalı Ev Projesinde” üç yıl süre ile proje koordinatörü ve psikiyatri uzmanı olarak çalışmıştır.

          Kurumumuz 1 Ocak 2009 tarihinde kısa adı ZİÇEV  ( www.elazigzicev.org.tr ) olan Zihinsel  Engelli Çocukları Eğitim Vakfı Elazığ Şubesinin işbirliği ile "Ergen Engellilerde Rehabilitasyon ve Meslek Edindirme" konusunda Hollanda destekli bir  projeyide  ilimize kazandırmıştır. 3 yıl süreli proje kapsamında 900 metrekarelik bir kapalı alanda seramik ve çanak-çömlek atölyesi, mutfak ünitesi, bilgisayar atölyesi, mozaik dizgi atölyesi, ahşap işleme atölyesi ve seradan oluşan altı atölye kurularak engellilerin eğitimine sunulmuştur. 1 Ocak 2010 da başlayan proje 31 Aralık 2012 tarihinde tamamlanmıştır. Koordinatörlüğünü Dr. Ömer Deniz’in yaptığı  proje Hollandalı Healthy Progress şirketi ile işbirliği halinde yürütülmüş, Hollanda MATRA fonu tarafından finanse edilmiştir. Proje sonunda kurumdaki  eğitim ve rehabilitasyon uygulamalarının AB normlarına  yaklaştırılması hedeflenmiş ve başarı sağlanmıştır. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler web sitemizdeki projeler başlığı altında yer almaktadır.

          Haziran 2007 de kurulan Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneğine SODES projeleri kapsamında destek verilmiştir. Aynı zamanda derneğin kurucu başkanı ve halen yönetim kurulu  üyesi olan  Dr. Ömer Deniz tarafından Şizofriend Kafe Projesi hazırlanmış ve Elazığ Valiliği SODES proje birimi tarafından onaylanmıştır. Şizofreni hastalarının sosyalleşmesine yönelik proje kapsamında Türkiye’de ikinci örnek olan Şizofriend Kafe açılmış ve ücretsiz olarak hastalara hizmet verilmiştir. Proje giderleri DPT SODES bütçesi ve dernek tarafından sağlanmıştır. Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği bu hizmetini halen sürdürmektedir. 

          Çeşitli  dernek ve vakıflara SODES projeleri konusunda destek sunan şirketimiz engellilerin eğitim ve sosyalleşmesine büyük önem vermektedir. Başta Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim ve Koruma Vakfı Elazığ Şubesi, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Elazığ Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi, Altı Nokta Körler Derneği Elazığ Şubesi ve İşitme Engelliler Derneği, Elazığ Down Sendromlular Derneği, Türkiye Beyazay Derneği Elazığ  Şubesi  ile işbirliği yaparak çalışmalarına destek vermektedir.

Özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çeşitli nedenlerle yeterli psikiyatrik destek alamaması gerçeğinden yola çıkarak 2012 yılından itibaren Online Psikiyatrik Destek hizmetlerine başlamıştır.  

          Misyonumuz ruhsal destek almayı kolaylaştırmak ve insanlarımıza hayatı sağlıklı ve mutlu yaşatabilmektir.

 

Uzm. Dr. Ömer Deniz / Psikiyatrist
Pedatem Yönetim Kurulu Başkanı

  • İzlenme :11.935